Bilety wstępu do Rijksmuseum – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Rijksmuseum pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Rijksmuseum – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Rijksmuseum – Znajdź najniższą cenę

Od 21 €

Tiqets

21€

Get Your Guide

21€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Rijksmuseum

Rijksmuseum to holenderskie muzeum narodowe, pełne dzieł sztuki, sztuki użytkowej oraz rękodzieła. Muzeum to istnieje już ponad dwieście lat, a określane jest często mianem Muzeum Całych Niderlandów. Jest to jedno z najbogatszych muzeów Holandii, ale również jedno z najlepszych muzeów na świecie. Mieści się w pięknym, neorenesansowym budynku, który sam w sobie wart jest zobaczenia. Niedawno przeszło gruntowny remont (ciekawostką jest, że remont trwał dłużej, niż budowa i przewyższył ją kosztami) i zostało ponownie oddane do użytku w roku 2014. Co konkretnie w nim zobaczymy?

Rijksmuseum – czy warto odwiedzić?

Muzeum Rijksmuseum posiada eksponaty dobrane w taki sposób, by zachwyciły zarówno turystów krajowych, pochodzących z Holandii, jak i zagranicznych. W jego ekspozycji sztuka została połączona z okresami historycznymi, a jej bogactwo porównywalne jest przez wielu z bogactwem kolekcji znajdującej się w paryskim Luwrze. Można powiedzieć, że pod względem objętości ekspozycji, Rijksmuseum to mniej znany brat bliźniak znanego chyba wszystkim Luwru.

Rijksmuseum składa się z 80 sal, a obejrzeć w nim można ponad 8.000 różnych eksponatów.Co konkretnie warto tu zobaczyć? Otóż za jeden z najcenniejszych eksponatów uznaje się piękne poroże łosia z grobu Ludwika Pobożnego. Nie jest to jednak jedyny element ekspozycji muzeum, który z pewnością warto zobaczyć na własne oczy. Coś dla siebie znajdą tu między innymi fani sztuki wszelkiego rodzaju.

Znajduje się tu bowiem  30.000 rzeźb, 5000 obrazów, kilka tysięcy wykopalisk archeologicznych. W ekspozycji muzeum znajdziemy między innymi dzieła Holenderskiego malarza Vermeera. Z sal muzeum wyjdą usatysfakcjonowani także miłośnicy antycznej Grecji.

W sumie powierzchnia wystawowa muzeum wynosi blisko 15.000 metrów kwadratowych.

Rijksmuseum – bilety

Podobnie, jak do większości obiektów tego typu, wstęp do Rijksmuseum jest płatny. Bilety wstępu zakupić można w kasie, przy wejściu do muzeum, lub z własnego komputera przez internet.

Istnieje kilka wariantów biletów, które, rzecz jasna, różnią się od siebie ceną. Warto podkreślić, że za bilety do Rijksmuseum nie zapłącą ani centa osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia. Zniżki przy zakupie biletu czekają także na posiadaczy karty EYCA – dla nich cena wejściówki będzie tańsza o połowę. Z kolei najdroższy bilet uprawniający do zwiedzania Rijksmuseum kosztuje dwadzieścia Euro.

Godziny otwarcie Rijksmuseum

Muzeum nieczynne jest w styczniu – w pozostałe miesiące otwarte jest ono codziennie. Zwiedzać Rijksmuseum możemy zatem od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 17:00. Jeśli jednak wolimy uniknąć tłumów – najlepiej zrobimy, jeśli wybierzemy się tutaj pomiędzy godziną 15:00 a 17:00. Z reguły ruch jest bowiem w tych godzinach zdecydowanie najmniejszy.