Bilety wstępu do Muzeum Van Gogha – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Muzeum Van Gogha pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Muzeum Van Gogha – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Muzeum Van Gogha – Znajdź najniższą cenę

Od 21 €

Tiqets

21€

Get Your Guide

24€

Klook

24€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Muzeum Van Gogha

Vincent van Gogh, niedoceniany w czasach swojego żywota, współcześnie uważany jest za jednego z najwspanialszych malarzy w historii. W stolicy jego ojczyzny, Amsterdamie, znajduje się nawet specjalne, poświęcone mu muzeum, w którym obejrzeć możemy jego mniej i bardziej słynne prace. Czy będąc w stolicy Holandii warto zajść do muzeum Vincenta van Gogha? Co konkretnie skrywa się w jego wnętrzu? Ile kosztują bilety?

Muzeum Van Gogha – zwiedzanie

Otwarte w pierwszej połowie lat 70 ubiegłego stulecia muzeum Van Gogha składa się z dwóch budynków. Za jego konstrukcję odpowiada głównie dobrze znany architekt Gerrit Rietveld, choć w wykonaniu budynku uczestniczyło wielu innych konstruktorów. Stała kolekcja muzeum eksponowana jest w głównym budynku, natomiast ewentualne dodatkowe kolekcje prezentowane są w skrzydle wystawowym.

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie posiada największą na świecie kolekcję dzieł słynnego mistrza. W muzeum znajdziemy jednak nie tylko dzieła samego Vincenta, ale również wielu jego przyjaciół – chociażby Paula Gaguina. Znajdują się tu również obrazy osób, które Van Gogh podziwiał i którymi się inspirował.  Jakie konkretnie dzieła słynnego artysty znajdziemy w muzeum dedykowanym jego pamięci? Między innymi dzieła takie, jak “Jedzący Kartofle”, “Wazon z Piętnastoma Słonecznikami, czy “Pole Pszenicy z Krukami” – jeden z ostatnich obrazów, jakie u schyłku życia stworzył malarz.

W muzeum znajdziemy również otwartą dla publiczności bibliotekę oraz czytelnię badawczą. Możemy również zapoznać się z bogatą kolekcją filmów dokumentalnych ( i nie tylko) poświęconych tragicznemu losowi artysty.

Bilety na zwiedzanie Muzeum Van Gogha

Biletów do muzeum Van Gogha nie da się kupić na miejscu. Chcąc zwiedzać muzeum, musimy najpierw zarezerwować bilet na określoną godzinę i datę zwiedzania. Zrobić to możemy tylko i wyłącznie za pomocą internetu. A zatem – jakiego rodzaju bilety na zwiedzanie muzeum Van Gogha są dostępne? Wyróżnić możemy trzy opcje, w zależności od wieku oraz statusu zwiedzającego.

Najmniej płacą, rzecz jasna, najmłodsi; czy też właściwie nie płacą absolutnie nic, bo bilety do muzeum są dla osób poniżej 12-go roku życia darmowe. Natomiast starsza młodzież oraz studenci mogą skorzystać ze zniżki na bilety do muzeum Van Gogha – za zwiedzanie zapłacą zaledwie 12 euro. Najwięcej zapłacą osoby dorosłe. Bilet na zwiedzanie kosztuje w ich przypadku 19 Euro.

Muzeum Van Gogha – godziny otwarcia, adres, dojazd

Muzeum Van Gogha znajduje się w słynnej dzielnicy muzeów – Museumplein. Wejście do budynku znajduje się przy ulicy Paulus Potterstraat 7, a dojedziemy tu najszybciej tramwajem – linia 2 z dworca centralnego.

Obiekt czynny jest od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00, natomiast od soboty do poniedziałku – od 10:00 do 18:00.