Bilety wstępu do Park Güell – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Park Güell pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Park Güell – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Park Güell – Znajdź najniższą cenę

Od 12 €

Klook

12€

Tiqets

13€

Get Your Guide

13€

Viator

16€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Park Güell

Park Guell to bez wątpienia jedno z najważniejszych z punktu widzenia turystyki miejsc na mapie Barcelony. Osobom niezorientowanym w temacie, wybierającym się do Barcelony po raz pierwszy może nieco dziwny wydawać się fakt, że za wejście na teren parku pobierane są jakiekolwiek opłaty. W momencie jednak, gdy na własne oczy zobaczą oni to miejsce zrozumieją, iż nie jest to zwyczajny park, a oaza, której zwiedzanie jest absolutnie warte swojej (niewielkiej) ceny.

Co to jest Park Guell?

Park Guell to niesamowity park miejski, dzieło hiszpańskiego architekta Antoniego Gaudiego, według którego idei miał on być czymś na kształt miasta-ogrodu. Dzięki fantastycznej lokalizacji i wciąż dość futurystycznej wizji, Park Guell szybko stał się jednym z najpiękniejszych parków dzisiejszej Europy. Marzenia Gaudiego nigdy nie udało się bowiem zrealizować – wybudowano jedynie 2 z zaplanowanych 60 domów, a w 1922 roku teren przejęło miasto, które postanowiło wykorzystać pomysł architekta do stworzenia unikatowego parku.

Park podzielony jest na kilka stref, spośród których najważniejsze to “regulowana” i “monumentalna” – to tutaj znajduje się bowiem większość zabytków, z których słynie park Guell. Warto zwrócić uwagę między innymi na znajdujący się w Strefie Monumentalnej plac Plaza de la Natureleza, na którym znajduje się unikatowa w skali świata kręta ławka. Również monumentalne schody wejściowe, a także znajdująca się w ich pobliżu rzeźba El Drac robią gigantyczne wrażenie.

Bilety do Parku Guell

Chcąc odwiedzić ten park miejski, musimy niestety liczyć się z koniecznością zapłaty. Bilety można zarezerwować zarówno w znajdujących się na terenie parku kasach biletowych, jak i przez internet.  Oczywiście, najdroższe bilety do Parku Guell otrzymają osoby dorosłe. Administracja przygotowała jednak również szereg zniżek adresowanych do szerokiego grona osób.

Dzieci w wieku do 6-lat wchodząc, przykładowo, bezpłatnie – lecz i tak trzeba zarezerwować dla nich specjalny, darmowy bilet wstępu do Parku Guell, który następnie okażemy przy wejściu. Osoby niepełnosprawne, dzieci do 12 roku życia i seniorzy powyżej 65 r.ż zapłacą z kolei za bilet 7 Euro  – o trzy mniej, niż za standardową wejściówkę.

Park Guell – dojazd i godziny zwiedzania

Godziny otwarcia parku Guell różnią się w zależności od miesiąca – pamiętajmy o tym kupując bilet. W pełni sezonu, czyli od marca do października, Park Guell czynny jest od 09:30 do 19:30. Po zamknięciu parku wiele osób próbuje dostać się na jego teren na własną rękę, aczkolwiek mało komu to się udaje, a jeśli już tak – okazuje się, że w środku nie ma oświetlenia nocnego.

Park znajduje się pod adresem 08024 Barcelona, Prowincja Barcelona, Hiszpania. Najprościej będzie dojechać metrem (żółta linia) do stacji Alfons X. Stamtąd pozostaje już tylko 15-minutowy spacer do PArku Guell.