Bilety wstępu do Port Aventura – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Port Aventura pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Port Aventura – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Port Aventura – Znajdź najniższą cenę

Od 48 €

Tiqets

48€

Get Your Guide

48€

Klook

48€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Port Aventura

Port Aventura to zdecydowanie największy i najpopularniejszy park rozrywki spośród wszystkich znajdujących się w Hiszpanii. Posiada on szereg atrakcji, w tym między innymi najwyższy w Europie Rollercoaster. Park posiada wiele różnych stref tematycznych – każdą skierowaną do nieco innego odbiorcy. Sprawia to, że zdaniem wielu jest to jeden z najlepszych parków rozrywki nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Największe atrakcje Port Aventura

Omawiany park rozrywki podzielony został na kilka stref tematycznych inspirowanych różnymi stronami świata. Są to więc: Medditerenia, Polynesia, China, Far West, Mexico oraz Sesamo Aventura. Ta ostatnie strefa nie jest jednak inspirowana żadnym geograficznym punktem, a popularnym programem dla dzieci o tytule Ulica Sezamkowa.

Każda ze stref tematycznych oferuje atrakcje nieco innego rodzaju. Część “Polynesia” inspirowana jest, przykładowo, tropikami. Goście doświadczyć tu mogą spływów po wodospadach, czy tak zwanego Indiańskiego Show. Natomiast w strefie Meksykańskiej znajdziemy między innymi takie atrakcje, jak rollercoaster El Diablo, czy wiele niesamowitych karuzeli. Wszystko to inspirowane jest Meksykańską kulturą i zabudową – uliczki stylizowane są bowiem na niewielkie meksykańskie miasteczko.

Oprócz wyżej wymienionych sześciu stref parku, na terenie znajduje się również Ferrari Park – swego rodzaju mniejszy park rozrywki, inspirowany, jak można się domyśleć, Ferrari. Tuż obok znajduje się z kolei park wodny PortAventura Caribe Aquatic Park. Znaleźć w nim możemy prawdziwy ogrom basenów, zjeżdżalni i trampolin dostosowanych do osób o różnych umiejętnościach i w różnym wieku.

Bilety do parku Port Aventura

Bilety PortAventura oferowane są w wielu różnych wersjach. Do wyboru mamy zarówno wejściówkę jednodniową, jak i bilet dwudniowy. Istnieją również specjalne zniżki, tak dla małych dzieci, jak i dla seniorów.

Najtańszy bilet do parku Port Aventura to, rzecz jasna, ulgowy bilet jednodniowy. Otrzymują go seniorzy i dzieci właśnie, a kosztuje on 39 Euro – o 6 Euro mniej, niż tradycyjny bilet jednodniowy dla osoby dorosłej. Bardzo opłacalny jest z kolei bilet dwudniowy. Choć dostępny on jest jedynie w jednym wariancie, zapłacimy za niego jedynie 53 euro – 0 8 więcej, niż za jednodniowy.

Darmowe bilety do parku Aventura otrzymują bezwarunkowo dzieci w wieku do 3 lat. Park oferuje również specjalne bilety wieczorne, ale nabyć je można tylko w kasach.

Gdzie jest Port Aventura? Jak tam dojadę?

Do parku najlepiej dojechać pociągiem AVE R odjeżdżającym z Barcelońskiego dworca Estatio Sants. Należy jednak odpowiednio wcześnie sprawdzić rozkład jazdy, gdyż zmienia się on  stosunkowo często. Podróż trwać będzie stosunkowo niedługo.  Do parku dojeżdżają również autobusy prywatnej firmy Autokar Plana – ich rozkład jazdy można sprawdzić na oficjalnej stronie Port Aventura.