Bilety wstępu do Sagrada Familia – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Sagrada Familia pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Sagrada Familia – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Sagrada Familia – Znajdź najniższą cenę

Od 31 €

Tiqets

31€

Viator

33€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Sagrada Familia

Segrada Familia to kościół katolicki o statusie bazyliki mniejszej znajdujący się w Barcelonie (Hiszpania). Za jego twórcę uznawany jest architekt Antonio Gaudi i choć bazylika nie została dokończona do dnia dzisiejszego, należy do najbardziej rozpoznawalnych tego typu budowli na świecie. Ciekawostką jest fakt, że fundusze na budowę – zgodnie z wolą architekta – miały pochodzić tylko z dobrowolnych datków. Zakończenie budowy planuje się na 2026 rok.

Dlaczego warto odwiedzić katedrę Sagrada Familia?

Segrada Familia to cel niemalże każdego turysty odwiedzającego Barcelonę. Ogromne wrażenie robią na zwiedzających trzy fasady, w tym jedna ukończona za życia Gaudiego – fasada Narodzenia Pańskiego. 

Na uwagę jednak zasługuje każdy dostępny punkt bazyliki, od zewnętrznych fasad po kryptę Gaudiego i możliwość wjazdu na jedną z wież. Budynek wręcz wypełniony jest niezwykłą symboliką a kształty – konkretnie krzywe linie – przypominają te spotykane w naturze. Jak mawiał sam Gaudi – “linia prosta jest wymysłem człowieka, krzywa pochodzi od samego Boga”.

W środku znajdziemy mnóstwo pojedynczych elementów, również wykonanych przez samego architekta. Gaudi miał bowiem tendencje do własnoręcznego przygotowywania choćby najmniejszych detali swoich prac. Sprawia to, że budynki przez niego stworzone po dziś dzień są unikatowe na skalę światową, a wiele z nich wpisanych zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Bilety do Sagrada Familia i godziny otwarcia

Bilety najlepiej kupić z wyprzedzeniem przez internet, bowiem zdarza się często, że po prostu ich brakuje. Innym problemem związanym ze zwiedzaniem bazyliki Segrada Familia są duże kolejki, które sprawiają, że na bilety dostępne przy kasie przyjdzie nam naprawdę długo poczekać. Największe kolejki po bilety tradycyjnie powstają w pełni sezonu, w godzinach popołudniowych i wieczornych – najłatwiej z kolei bilet kupić tuż po otwarciu katedry w danym dniu..

Bilety na zwiedzanie bazyliki dostępne są w sprzedaży praktycznie cały rok. Bazylika otwarta jest:

  • od października do lutego – w godzinach 9:00 – 18:00
  • w marcu w godzinach 9:00 – 19:00
  • od kwietnia do września w godzinach 9:00 – 20:00
  • w październiku w godzinach 9:00 – 19:00
  • 25 i 26 grudnia oraz 6 stycznia jedynie w godzinach – 9:00 – 14:00

Dostępne są bilety podstawowe, pełnopłatne oraz bilety ulgowe. Dzieci do 11 roku życia oraz niepełnosprawni wchodzą bezpłatnie.

Jak dojechać do kościoła Sagrada Familia?

Chcąc zwiedzić katedrę Sagrada Familia musimy udać się pod adres 401 Carrer de Mallorca, 08013 Barcelona. Dotrzeć tam możemy dwoma liniami metra (L5 oraz L2, stacja o tej samej nazwie) bądź autobusem (połączenia 19, 3, 34, 43, 44, 50, przystanek równiez o nazwie Sagrada Familia.