Bilety wstępu do Casa Balio – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Casa Balio pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Casa Balio – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Casa Balio – Znajdź najniższą cenę

Od 25 €

Tiqets

25€

Get Your Guide

-

Viator

-

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Casa Balio

Kamienica Casa Batillo to kolejny znajdujący się na terenie Barcelony przepiękny budynek autorstwa Antonio Gaudiego. Powstała ona na zlecenie Josepa Batillo, przemysłowca i właściciela kilku fabryk. Jest to kolejny przykład geniuszu Antonio Gaudiego, który potrafił stworzyć po raz kolejny kamienicę – wydawałoby się – według absurdalnych założeń w taki sposób, by ostatecznie urzekała ona swoim pięknem. Tuż obok stoi zresztą, nie mniej ciekawa Casa Amatlier, której autorem również jest Antonio Gaudi.

Casa Batillo – zwiedzanie

Bilety uprawniające do wejścia na teren kamienicy należy zakupić na konkretną godzinę – w przypadku, gdy spóźnimy się, możemy nie zostać wpuszczeni do środka. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, lub tzw. video guide. Tak czy owak – kierunek zwiedzania jest z góry wyznaczony. Co znajdziemy na jego trasie? Zarówno pojedyncze, znacząco odróżniające się od siebie pomieszczenia autorstwa Antonio Gaudiego, jak również przepiękny dach kamienicy,

Casa Batillo to przykład naprawdę wyjątkowej i unikatowej architektury. Wnętrza zachwycają poczuciem estetyki, a sam budynek bogato ozdobiony jest figurkami, rzeźbami czy dekoracjami. Gaudi po raz kolejny eksperymentował z formą. Znajdziemy tu wiele kompozycji drewnianych, ceramicznych, a nawet szklanych. Charakterystyczna jest równiez obecność krzywizny i zaokrągleń – praktycznie nie znajdziemy tutaj “klasycznych” kątów pomieszczeń. Casa Batillo wyposażona jest również w różnego rodzaju meble, spośród których lwia większość również została przygotowana przez samego Mistrza Gaudiego.  Symboliką dekoracji, kolorów i rzeźb Gaudi chciał nawiązać do marzeń o katalońskiej niepodległości i poczucia wolności.

Casa Batillo – koszt biletów

Jeśli chcemy zwiedzić Casa Batillo, najlepszym wyborem będzie zakupienie wejściówek przez internet. Nie będziemy wówczas musieli czekać na naszą kolej w ciągnących się kolejkach zwiedzających. Cena biletu na zwiedzanie Casa Batillo potrafi być bardzo różna w zależności od tego, w ile osób się tam wybieramy, oraz w jakim jesteśmy wieku. Najtańszy bilet kosztuje 15 Euro, najdroższy – 21.50 Euro. Dzieci poniżej 7-go roku życia wchodzą bezpłatnie. Na zniżkę na zakup biletu mogą również liczyć osoby mieszkające na stałe na tereneie Katalonii, w tym obcokrajowcy.

Sprzedaż biletów odbywa się w formie stacjonarnej oraz online. Zdecydowanie zalecamy jednak tę drugą formę – do kas często ustawiają się długie kolejki chętnych, a gdy już do nich dojdziemy okazać się może, iż skończył się zapas biletów.

Casa Batllo – gdzie się znajduje? Jak dojechać?

Adres Casa Batillo to: Passeig de Gràcia, 43, 08007 Barcelona, Hiszpania

Do okolic Casa Batllo kursują miejskie autobusy o numerach H10, V15, 7, 22 i 24. Dojedziemy tam również metrem, wysiadając na stacji Passeig De Gracia. Spacer od samej stacji do budynku Casa Batillo trwał będzie zaledwie chwilkę.