Bilety wstępu do Pałacu Wersalskiego – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Pałacu Wersalskiego pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Pałacu Wersalskiego – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Pałacu Wersalskiego – Znajdź najniższą cenę

Od 18 €

Tiqets

18€

Get Your Guide

18€

Klook

20€

Viator

25€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Pałacu Wersalskiego

Pałac Królewski w Wersalu na przedmieściach Paryża, to bezsprzecznie symbol niegdysiejszej absolutnej monarchii panującej we Francji. Oficjalną rezydencją głowy państwa został w roku 1682, obecnie zaś pełni rolę jednego z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków tego kraju, Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ponad 65 tysięcy kilometrów kwadratowych, a na kompleks Wersalski składa się łącznie ponad 2.300 pomieszczeń, z czego zaledwie niecała połowa została udostępniona zwiedzającym. Mimo tego warto i tak udać się do Pałacu Wersalskiego przebywając na urlopie w Paryżu – kryje on w sobie kawał historii.

Co kryje w sobie Pałac Wersalski?

Wersal to synonim barokowego przepychu. Przypomina on o czasach świetności Francji, gdy państwo to było jedną z najbardziej liczących się potęg na świecie. Niegdysiejsza rezydencja królewska po obaleniu monarchii i udostępnieniu jej do zwiedzania szybko  stała się jedną z ulubionych atrakcji mieszkańców Europy i nie tylko. Pełne przepychu wnętrze Wersalu sprawia, że jest to miejsce, którego trudno zapomnieć i prędzej czy później w głowie coraz wyraźniej zaczyna kiełkować myśl, że warto tu wrócić.

Pałac ten ma niepowtarzalny wręcz styl architektoniczny, a także kryje w sobie ogromną ilość pamiątek historycznych i nie tylko. Znajdziemy tu bogatą kolekcję przepięknych malowideł, efektownie wykonanych rzeźb, wspaniałych luster. Jednym z miejsc przeznaczonych do zwiedzania, które zdecydowanie warto zobaczyć jest Galeria Zwierciadeł – niegdysiejsze miejsce biesiad najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Jednak kompleks Wersalski to nie tylko sam pałac.  Należą bowiem również do niego rozległe, zajmujące obszar blisko 800 hektarów ogrody.zaprojektowane w stylu klasycznym. Równie ciekawą i wartą polecenia atrakcją są stajnie królewskie.

Bilety do Wersalu – jak zdobyć?

Wstęp do ogrodów Wersalskich jest bezpłatny przez zdecydowaną większość czasu. Bilety nabyć należy jedynie wtedy, gdy zamierzamy zwiedzać je w dni niektórych świąt uznawanych we Francji za państwowe. Natomiast za wejście na teren samego pałacu już jak najbardziej przyjdzie nam zapłacić. Bilety są w pełni płatne, jednak dzieci oraz młodzież ucząca się, a także studenci (będący obywatelami Unii Europejskiej) do 26 roku życia mogą skorzystać z darmowej wejściówki.

Możemy zdecydować się na różne rodzaje biletu, w zależności od tego, jaką część kompleksu Wersalskiego zamierzamy zwiedzić. Jeśli nie jesteśmy z kolei pewni tego, kiedy konkretnie przylecimy zobaczyć Wersal w całej jego okazałości – skorzystać możemy z biletu “1 year in Versailles”. Jak sama nazwa informuje, będzie on aktywny i umożliwiał nam zwiedzanie nawet po roku czasu od dnia jego zakupu.

Jak dojechać do Wersalu?

Jeśli chodzi o sam adres kompleksu – jest to Place d’Armes, 78000 Versailles, Francja. Mówiąc konkretniej, Pałac Wersalski znajduje się w odległości około 15 kilometrów od ścisłego centrum stolicy Francji. Na piechotę raczej więc do niego nie dojdziemy, jednak łatwo dostać się do niego pociągiem RER linii C. Wysiąść należy na stacji Versaills Chateau Rive Gauche, ewentualnie SNCF.