Bilety wstępu do Luwru – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Luwru pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Luwru – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Luwru – Znajdź najniższą cenę

Od 17 €

Tiqets

17€

Viator

23€

Get Your Guide

38€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Luwru

Luwr – niegdyś rezydencja królewska, obecnie największe na świecie muzeum sztuki. Miejsce corocznie odwiedzane przez setki tysięcy, jeśli nie miliony, turystów z całego świata. Miejsce bez wątpienia w pewnym sensie magiczne, bo skrywa za sobą duży kawał historii Europy, Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Luwr – w tym artykule podpowiemy, gdzie szukać biletów.

Co jest wyjątkowego w Luwrze?

W Luwrze znajduje się dużo ponad 30 tysięcy dzieł sztuki autorstwa najsłynniejszych artystów. To jedyna tego typu kolekcja nie tylko na starym kontynencie, ale również na świecie.  Wśród wystawionych obrazów znajdują się takie arcydzieła, jak choćby “Mona Lisa” czy “Wolność prowadząca lud”. Obrazy, o których uczyliśmy się na lekcjach języka polskiego czy historii osoby odwiedzające Luwr mogą ujrzeć na własne oczy – a jest to wrażenie niezapomniane. Kto choć raz odwiedzi to miejsce, ten z pewnością wróci do niego jeszcze nie raz – choćby tylko po to, by znów spojrzeć w tajemnicze oczy Mona Lisy.

Ale Luwr to nie tylko obrazu – to również ponad 300.000 eksponatów innego typu. Oczywiście oznacza to tyle, że jeden dzień zdecydowanie NIE wystarczy, by poznać wszystkie jego sekrety. Luwr szybko stanie się dla nas miejscem, które przyciąga ponownie. Zajmując powierzchnie ponad 200.000 metrów kwadratowych jest on największym terytorialnie muzeum świata. Jeśli zobaczyć zamierzalibyśmy wszystkie znajdujące się tu eksponaty, zajęło by nam to przynajmniej 3-4 dni.

Bilety do Luwru

Bilety do Luwru zakupić możemy zarówno stacjonarnie, przy kasie, jak i w internecie. Zdecydowanie doradzamy ten drugi sposób – unikniemy dzięki niemu nadprogramowych kolejek.

Wejściówka do Luwru dla osoby dorosłej zakupiona na miejscu kosztuje 15 Euro, przez internet – o 2 euro więcej. Różnica cenowa jest więc zasadniczo symboliczna, a – jak wcześniej wspominaliśmy – zakup biletu online pozwala na uniknięcie kilkugodzinnego postoju w kolejce.

Bilety do Luwru oferowane są również niektórym osobom za darmo. Darmowe wejście do Luwru to opcja dostępna dla dzieci i młodzieży poniżej 18-go roku życia, a także dla studentów do 26 roku życia włącznie. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od marca do października, organizowane jest darmowe zwiedzanie dla wszystkich chętnych sób.

Luwr – godziny otwarcia, jak dojechać?

Godziny otwarcia muzeum Luwr różnią się w zależności od dnia tygodnia. W poniedziałki, czwartki i soboty Luwr czynny jest od godziny 9:00 do godziny 18:00. Natomiast w środy oraz piątki i niedzielę – od 9:00 do 22::00. Jedynym dniem, w którym Luwr jest zamknięty, nie licząc świąt, jest wtorek.

Wejście znajduje się przy ulicy Rue de Rivoli, 75001 Paris. Na tej samej ulicy znajduje się stacja metra, z której bezpośrednio można wejść do budynku muzeum. Jest to więc najprostszy sposób na dotarcie do Luwru.