Bilety wstępu do Disneyland Paris – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Disneyland Paris pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Disneyland Paris – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Disneyland Paris – Znajdź najniższą cenę

Od 55 €

Klook

55€

Tiqets

59€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Disneyland Paryż

W całej Europie nie ma chyba chętniej odwiedzanego parku rozrywki, niż Disneyland w Paryżu. Przez blisko 30 lat jego funkcjonowania odwiedziło go ponad 300 milionów turystów – jest to jeden z rekordów, jeśli chodzi o turystykę w Europie. Zasadniczo jest to kompleks dwóch olbrzymich parków rozrywki – Disneyland Park oraz Disney Studios Park. Znajdziemy tu ponad 50 atrakcji opartych na motywach stworzonych przez Disneya produkcji.

Najważniejsze atrakcje Disneyland Paris

W sumie w parku znajduje się pięć krain tematycznych, a są to: Frontierland, Fantasyland, Adventureland, Discoveryland oraz Main Street, U.S.A. Oprócz standardowych atrakcji w parku często organizowane są pokazy akrobatyczne, parady i znacznie więcej. Jakie jednak atrakcje najbardziej przyciągają ludzi do parku Disneya w Paryżu?

Jedną z ciekawszych atrakcji jest na pewno Phantom Manor. Jest to atrakcja stylizowana na nawiedzony dwór, w którym straszyć ma duch panny młodej opuszczonej przez swego wybrańca. Atrakcja jest wyjątkowo klimatyczna i przeznaczona tak dla najmłodszych zwiedzających, jak i osób dorosłych.

Kolejną atrakcją, jakiej warto doświadczyć  jest przejażdżka pirackim statkiem, oparta na motywach serii “Piraci z Karaibów”. Jest to przeznaczona dla całej rodziny atrakcja, która otwarta została w roku 1992, od samego początku będąca jedną z wizytówek parku.

Być może najważniejszą atrakcją jest jednak Zamek Śpiącej Królewny. Jest to położony w samym centrum parku najprawdziwszy w świecie zamek, z witrażami i dekoracjami inspirowanymi  piękną opowieścią o Śpiącej Królewnie. Wieczorami odbywają się tu również cudowne iluminacje i pokazy sztucznych ogni.

Bilety do Disneylandu w Paryżu

Disneyland w Paryżu oferuje trzy rodzaje biletów, każdy w różnych kategoriach cenowych, choć oczywiście wybierając się tu tak czy owak musimy liczyć się ze sporym wydatkiem.

Najtańszy bilet do Disneylandu ważny jest przez 24 godziny od momentu wejścia i oferuje możliwość zwiedzania jednego parku. Dostępny jest on w dwóch różnych opcjach cenowych – dla dzieci do lat 12 ze specjalną zniżką oraz dla dorosłych. Bilet MINI musi być wcześniej zarezerwowany.

Kolejny bilet do Disneylandu, czyli bilet MAGIC podobnie jak wcześniej omawiana wejściówka dostępny jest w kilku opcjach cenowych. Podobnie, jak wejściówka MINI ten bilet ważny jest przez 24 godziny od momentu wejścia na teren Disneylandu, ale umożliwia wejście do obu parków. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Najdroższy bilet, czyli SUPER MAGIC umożliwia zabawę w Disneylandzie aż przez dwa dni i ważny jest przez rok od daty zakupu. Umożliwia skorzystanie z atrakcji w obu parkach. Tak, jak w przypadku innych biletów do Disneylandu, najmłodsi mogą liczyć na sporą zniżkę.

Jak dojechać do Disneylandu?

Disneyland Paris znajduje się pod adresem Boulevard de Parc, 77700 Coupvray. Najłatwiej będzie dostać się tam z lotniska CDG – kursuje bowiem specjalny autobus Magic Shuttle, który zabiera chętnych wprost pod bramy Disneylandu. Alternatywą jest podróż ze stacji przy lotnisku na stację Marne-la-Vallée Chessy. znajdującą się niedaleko Disneylandu metrem. Podróż taka zajmie nie więcej, niż 15 minut.