Bilety wstępu do Wieży Eiffla – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Wieży Eiffla pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki.

Bilety wstępu do Wieży Eiffla – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Wieży Eiffla – Znajdź najniższą cenę

Od 34 €

Viator

34€

Klook

45€

Tiqets

46€

Get Your Guide

49€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Wieży Eiffla

Kiedy już zakończy się pandemia wirusa Covid-19 i wrócimy do normalnego funkcjonowania, z pewnością wielu z nas odreaguje związany z nią stres wybierając się na długie wakacje. Jednym z miejsc, które pomimo upływu lat nadal warto odwiedzić jest bezsprzecznie wieża Eiffla w Paryżu. Jej niesamowity klimat po dziś dzień przyciąga masę turystów, chcących choć przez chwilę spojrzeć z jej szczytu na rozciągającą się na dole panoramę miasta.

Garść ciekawostek

Wieża Eiffla jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Francji, a być może i całej Europy. Mało brakowało jednak, a dziś w ogóle nie moglibyśmy podziwiać tego obiektu. Zaledwie 20 lat po jej wybudowaniu pojawiły się bowiem plany jej wyburzenia. Na szczęście ostatecznie po wielu burzliwych dyskusjach z tego pomysłu zrezygnowano.

Nie każdy wie również o tym, że wysokość Wieży Eiffla nieznacznie zmienia się w zależności od temperatury! Różnica wysokości nie jest być może zauważalna, bo wynosi zaledwie 18 cm, ale jest jednak faktem. Dodatkowo warto wspomnieć, że przy silnych wiatrach czubek górne partie wieży odchylają się nawet o 7 cm.

Na świecie istnieje wiele różnych kopii Wieży Eiffla, choć oczywiście żadna nie jest równie widowiskowa. Najbardziej znana znajduje się w Tianducheng i jest o ⅔ niższa, niź oryginalna Wieża Eiffla.

Podstawowe informacje

Wieża Eiffla mierzy równe 300 metrów i składa się z trzech poziomów. Wejścia na nią odbywają się praktycznie codziennie (z wyjątkiem dni, w których występują wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne), a jej godziny otwarcia to od 09:00 do 00:45, przy czym schodami wchodzić można jedynie do godziny 18:30.

Bilety na Wieżę Eiffla

Osoby chcące wybrać się na Wieżę Eiflla mogą skorzystać z trzech rodzajów biletów. Niestety, praktycznie nigdy nie uda się nabyć ich z dnia na dzień – bilety na WIeżę Eiffla są bardzo pożądanym towarem i należy rezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Bardzo często bilety trzeba zamawiać nawet na 2 miesiące przed spodziewanym terminem wizyty.

Dostępne rodzaje biletów to: klasyczny (dla osób dorosłych), ulgowy dla młodzieży (dla osób w wieku od 12 do 24 roku życia) oraz ulgowy dla dzieci (do 12 roku życia). Ten pierwszy, jest, oczywiście, najdroższy, ten ostatni – najtańszy.

Cena biletów róźni się również w zależności od tego, jaki sposób zwiedzania wybierzemy – czy zdecydujemy się na wejście schodami, wjazd windą na 2 piętro, czy podróż nią aż na 3 poziom.

Lokalizacja Wieży Eiffla

Wieża Eiffla znajduje się, rzecz jasna, w Paryżu, przy ulicy Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France. Z łatwością dojechać można tam trzema liniami metra – 6, 8, oraz 9, a także pociągiem RER linii C. Łatwy dojazd i duża liczba dodatkowych atrakcji w pobliżu sprawiają, że lokalizacja Wieży Eiffla jest bardzo atrakcyjna.