Bilety wstępu do Casa Mila – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Casa Mila pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Casa Mila – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Casa Mila – Znajdź najniższą cenę

Od 12 €

Tiqets

12€

Get Your Guide

12€

Viator

24€

Klook

24€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Casa Mila

Casa Mila to słynny dom w Barcelonie, zaprojektowany przez słynnego architekta Antonio Gaudiego. Jest to jego ostatnia świecka praca – odtąd artysta podejmował się tylko i wyłącznie zleceń sakralnych. Budowę tej unikatowej w skali świata kamienicy zleciło architektowi małżeństwo Mila – od których to nazwiska wzięła się nazwa kamienicy (choć jest ona znana również jako La Pedrera). Cechą charakterystyczną budynku jest nieregularna elewacja, od której zresztą Casa Mila wzięła swoją drugą nazwę.

Czym przyciąga Casa Mila?

Przede wszystkim – swoją nietypową architekturą. Z zewnątrz bowiem budynek posiada bardzo nieregularne kształty, co czyni go jedną z najciekawszych kamienic na świecie. Wrażenie robi przede wszystkim fasada budynku, zwłaszcza, jeśli patrzy się na nią z lotu ptaka. Równie imponujące są 32 piękne balkony.ozdobione barierkami z rzeźbami. Tutaj jednak tajemnice Casa Mila dopiero się zaczynają, ponieważ kamienica równie piękna jest wewnątrz, jak i na zewnątrz. Warto, przykładowo, podkreślić, że sufit każdego z pomieszczeń wykonany jest w odrębny sposób, przy użyciu innego rodzaju gipsu.

Gaudi projektując Casa Mila ewidentnie bardzo starał się  o detale. Przykład? Spod jego ręki wyszedł nie tylko sam budynek i wyszukane dekoracje, ale również bardziej przyziemne przedmioty znajdujące się w środku. Wazy na kwiaty, wykończenie stolarskie – za to wszystko odpowiedzialny był sam Gaudi. Sprawia to, że zarówno we wnętrzu, jak i na podwórzu Casa Mila panuje wyjątkowy klimat, który trudno porównać do jakiegokolwiek innego miejsca na ziemi.

Casa Mila – bilety

Wejściówki do Casa Mila lepiej zarezerwować odpowiednio wcześniej. Unikniemy w ten sposób długich kolejek. Jeśli planujemy wizytę, ale nie jesteśmy w stanie zaplanować dokładnie, kiedy odwiedzimy Casa Mila, warto wybrać bilet La Pedrera de Dia Premium – jest on bowiem ważny aż przez 6 miesięcy od daty zakupu. Ceny biletów na zwiedzanie Casa Mila potrafią dość znacząco różnić się od siebie w zależności od naszego wieku, ilości zwiedzających czy zorganizowania wycieczki.

Niezależnie od tego, na jaką formę zwiedzania się zdecydujemy (a rodzajów biletów do Casa Mila jest naprawdę dużo) jedno jest pewne – dzieci do szóstego roku życia wchodzą gratis. Warto zabrać je ze sobą do wnętrza budynku – z pewnością i na nich zrobi on wrażenie, choćby ze względu na swój bajkowy kształt. Bilety do Casa Mila najlepiej kupić online.

Casa Mila – adres i godziny zwiedzania

Budynek Casa Mila możemy zwiedzać zarówno w dzień, jak i w nocy – wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj biletu się zdecydujemy.  Standardowy, najbardziej popularny bilet umożliwia zwiedzanie budynku w godzinach od 09:00 do 20:30.

Casa Mila czeka na turystów pod adresem Provença 261-265, 08008 Barcelona.