Bilety wstępu do Tower of London – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Tower of London pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Tower of London – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Tower of London – Znajdź najniższą cenę

Od 33 €

Tiqets

33€

Get Your Guide

-

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Tower of London

Zwiedzanie Tower of London to bez wątpienia przeżycie, które pozostawia ślad w psychice – zwłaszcza, jeśli chodzi o niesłynne więzienie tam się znajdujące. Ale z drugiej strony – to właśnie klimat tego miejsca czyni z niego tak wyjątkową atrakcję turystyczną, a jego mroczna historia tylko dodaje wyprawie smaczku. Niegdysiejsza rezydencja królewska (jak również, a nawet przede wszystkim – więzienie) ma bowiem niepowtarzalny klimat, nieporównywalny z niczym innym. Oto, dlaczego warto odwiedzić Tower of London w 2021 roku.

Zwiedzanie

Na kompleks Tower of London składa się tak naprawdę kilka obiektów. Jako pierwsza naszym oczom ukazuje się sama wieża White Tower – turyści wkraczają na most, za którym, w centrum placu, się ona znajduje. Niegdyś nie było tu mostu – więźniowie, ludzie niesprzyjający aktualnej wtedy władzy zwożeni byli łódkami, co uniemożliwiało ucieczkę.

Kolejnym punktem na mapie kompleksu jest skarbnica, nadal wypełniona królewskimi klejnotami i kosztownościami. Po dziś dzień robi ona olbrzymie wrażenie. Zwiedza się ją korzystając ze specjalnej taśmy przewożącej kolejne osoby. Znajdują sie tu między innymi dwa największe na świecie brylanty, toteż nic dziwnego, że turyści nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z kosztownościami. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której nieuczciwi zwiedzający postanawiają “na pamiątkę” zabrać nieco kosztowności.

Ostatnim punktem, jaki zwiedzają turyści jest więzienie. Trudno powiedzieć, co robi tu bardziej przygnębiające wrażenie – lochy z wyrytymi przez skazańców napisami, wciąż zachowane narzędzia tortur, czy po prostu porażająca historia tego miejsca. Mało kto opuszczał żywy więzienie Tower of London, a król Henryk VII nakazał zgładzenie tutaj również swoich dwóch żon. Nic dziwnego, że miejsce to słynie z nawiedzeń przez duchy…

Dostępnych jest również kilka mniejszych, wartych odwiedzenia obiektów – figurki kruków z podciętymi skrzydłami, czy mury, z których doskonale widać słynne London Bridge.

Kompleks Tower of London – bilety

Dziś na szczęście Tower of London nie skrywa żadnych mrocznych historii. Każdy może kupić bilety na zwiedzanie Tower of London – dostępne są na miejscu, lub online. Dorośli za bilet wstępu muszą zapłacić blisko 30 funtów – natomiast osoby niepełnoletnie, do ukończenia 15 roku życia płacą mniej, niż połowę tej kwoty. Uczniowie powyżej 16 roku życia i studenci, a także osoby niepełnosprawne i seniorzy mogą zakupić bilet na Tower of London za 20 funtów.

Oczywiście, zdecydowanie zalecamy kupno biletu online. Unikniemy w ten sposób kolejek i niepotrzebnego ścisku.

Gdzie znajduje się i kiedy jest otwarte Tower of London?

Oficjalny adres kompleksu Tower of London to London EC3N 4AB. Muzeum otwarte jest codziennie. Od 1 marca do 31 października zwiedzanie odbywa się w godzinach 09:00 – 17:30, natomiast od listopada do lutego – od 10:00 do 17:00. Wybierając się do Tower of London pamiętajmy, aby odpowiednio zagospodarować czas – pełnie zwiedzanie może bowiem potrwać nawet 2-3 godziny.