Bilety wstępu do The Museum of Modern Art (MoMA) – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla The Museum of Modern Art (MoMA) pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do The Museum of Modern Art (MoMA) – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do The Museum of Modern Art (MoMA) – Znajdź najniższą cenę

Od 20 €

Tiqets

20€

Get Your Guide

20€

Klook

20€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

The Museum of Modern Art (MoMA)

Museum of Modern Arts to zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących muzeów na terenie Nowego Jorku. Jest również jednym z najbogatszych i najstarszych muzeów sztuki współczesnej na świecie. Otwarte zostało w roku 1929, a powstało z inicjatywy kilku bogatych kobiet z dobrych rodzin – Abby Aldritch Rockefeller, Lillie Bliss oraz Mary Quinn Sulivan.

Krótko o muzeum

W Muzeum of Modern Arts mieszczą się zarówno eksponaty stałe, jak i czasowe. Ekspozycja prezentuje obecne dzieła malarskie, grafikę, rysunek, rzeźbę, instalacje, wideo oraz filmy. Łącznie w zbiorach muzeum znajduje się ponad 200 tysięcy dzieł sztuki. Wśród nich znajdziemy prawdziwe arcydzieła – “Panny z Avignonu” Pablo Picasco, “Trwałość Pamięci” Salvadore’a Dali, “Gwiażdzista Noc” Vincenta van Gogha to tylko niektóre z obrazów, jakie podziwiać można w omawianym muzeum.

Zbiory muzeum podzielone zostały na kilka pomniejszych działów. Są to kolejno: malarstwo i sztuka, fotografia, rysunek, grafika i książki ilustrowane, media, film. Oczywiście, dostęp do każdego z nich uzyskujemy za pomocą jednego biletu wstępu. W muzealnej bibliotece znajdziemy również arcybogaty katalog – ponad 300 tysięcy książek o tematyce sztuki współczesnej i jej historii.

Museum of Modern Arts to miejsce, gdzie spotykają się ludzie w taki czy inny sposób związani ze sztuką. Przybywa tu jednak coraz więcej zwyczajnych turystów odwiedzających Nowy Jork, którzy niewiele wcześniej wiedzieli o tym miejscu – wyjeżdżają oni z przeświadczeniem, że jeszcze tu wrócą. MoMA po prostu trzeba odwiedzić.

Bilety na zwiedzanie Museum of Modern Arts

Wybierając się do MoMA należy uzbroić się w cierpliwość. Panuje tu bowiem bardzo duży tłok, a kolejki ustawiają się nie tylko przed wejściem, ale również do najbardziej znanych dzieł.

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 25 dolarów, zniżki natomiast obejmują młodzież, studentów i seniorów. Wejściówki nie muszą z kolei kupować osoby poniżej 15 roku życia – dzieci w tym wieku wchodzą bowiem za darmo.

Jeśli zarezerwowaliśmy bilet do MoMA, ale nie będziemy w stanie zwiedzić budynku, maksymalnie na 24 godziny przed terminem wizyty możemy zrezygnować z zakupu biletu. Otrzymamy wówczas pełny zwrot poniesionych kosztów na nasze konto, bez zadawania jakichkolwiek pytań. Dzięki temu nawet, jeśli zakupimy bilet, możemy bezpiecznie zrezygnować ze zwiedzania, w razie potrzeby.

W każdy piątek, pomiędzy 16:00 a 20:00 wstęp do muzeum jest wolny – nie ma potrzeby kupowania biletu.

Jak dotrzeć do muzeum? Jakie są godziny otwarcia?

Do MoMA najłatwiej jest dotrzeć za pomocą metra. Stacje znajdujące się w pobliżu to Rockefeller Center (B,D,F,M) oraz 7 Avenue (B,D,E).

Muzeum jest czynne od 10:00 do 17:30., w piątki natomiast do godziny 21:30