Bilety wstępu do Statuy Wolności – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Statuy Wolności pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Statuy Wolności – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Statuy Wolności – Znajdź najniższą cenę

Od 21 €

Tiqets

21€

Get Your Guide

21€

Viator

24€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Statuy Wolności

Statua Wolności (właściwa nazwa: Wolność opromieniająca Świat) to wielki posąg usytuowany wna wyspie Liberty Island w regionie metropolitalnym Nowego Jorku. Została podarowana Amerykanom przez rząð francuski z okazji rocznicy deklaracji niepodległości. Projekt został stworzony we Francji przez Gustawa Eiffela, a następnie drogą morską przetransportowany do Stanów Zjednoczonych.

Krótko o Statui

Statua ukazuje się wśród zerwanych więzów, a w ręce trzyma tablicę z napisem: 4 lipca 1796, dzień niepodległości USA. Wewnątrz Statuy znajdują się dwa ciągi kręconych schodów, po 168 stopni każdy. Trzecie schody, wiodące do pochodni, nie są dostępne dla zwiedzających. Posąg waży 229 ton, ma 93 metry wysokości, a w środku znajduje się 25 okien.

Projekt wykonano w stylu realistycznego neoklasycyzmu, a sama budowla wykonana została z połączenia stali i miedzi. Siedem kolców w koronie Statuy to symbol siedmiu kontynentów.  Jej oficjalne odsłonięcie odbyło się w październiku 1886 roku.

Zwiedzanie

Statua Wolności to budowla symboliczna i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na świecie. Przyciąga chyba wszystkich turystów odwiedzających Nowy Jork. choć niektórzy ograniczają się do przepłynięcia promem wokół Liberty Island.

Zwiedzanie zaczynamy w Battery park na Dolnym Manhattanie, gdzie przeprowadzana jest kontrola bezpieczeństwa podobna do tej na lotniskach. Podróż promem na wyspę Liberty Island trwa kilka minut.

To, co dzieje się dalej, zależy od rodzaju posiadanego biletu. Nie każdy uprawnia nas na wejście na sam szczyt pomnika, aż na jego koronę, ale o tym za chwilę. Warto pamiętać, że do samego pomnika codziennie wpuszcza się bardzo niewielką liczbę osób, przez co większośc turystów, chcąć nie chcąc, musi zadowolić się spacerem wokół Statuy Wolności.

Na wyspie znajduje się, wbrew pozorom, nie tylko Statua Wolności. Znajdziemy tam również punkt gastronomiczny, sklep z pamiątkami,  a także toalety publiczne.

Bilety na Statuę Wolności

To. ile kosztować nas będzie bilet na Statuę Wolności zależy od tego, gdzie konkretnie chcemy się udać, a także ile mamy lat. Od razu ostrzegamy – chcąc kupić bilet wstępu na koronę Statui Wolności musimy zrobić to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Liczba chętnych jest bowiem naprawdę przeogromna.

Najtańszy bilet na Statuę Wolności umożliwia zwiedzenie samej wyspy. Nieco droższe są opcje umożliwiające wstęp do środka, a także na sam szczyt, czyli koronę Statui Wolności. Dzieci do 9 roku życia mają do dyspozycji bilet ze zniżką na zwiedzanie, tańszy o ponad połowę od standardowego.

Niezależnie od rodzaju biletu, kupić go można na miejscu lub online.

Jak dostać się na Statuę Wolności?

Na Statuę Wolności można dostać się jedynie promem State Cruises (jest to jedyny przewoźnik, który cumuje przy Wyspie Wolności – inni oferują jedynie przepływ promem dookoła). Co 20 minut zabiera on kolejnych pasażerów z okolic  Battery Park. Warto jednak pogodzić się z myślą, iż niezależnie od tego, na kiedy ustalimy wizytę – zmagać się będziemy z tłumem ludzi.