Bilety wstępu do Ostatniej Wieczerzy – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Ostatniej Wieczerzy pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Ostatniej Wieczerzy – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Ostatniej Wieczerzy – Znajdź najniższą cenę

Od 28 €

Tiqets

28€

Viator

-

Get Your Guide

-

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Ostatniej Wieczerzy

“Ostatnia Wieczerza” to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych obrazów w historii ludzkości. Fresk namalowany przez samego Leonardo da Vinci ma w sobie coś magicznego, coś co przyciąga do niego tak osoby religijne, jak i zupełnie niewierzące. Obecnie malowidło jest dostępne dla turystów, lecz zobaczyć je na własne oczy wcale nie jest łatwo – wszystko przez bardzo duże kolejki chętnych.

“Ostatnia wieczerza” Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci był osobą o niespotykanie wielu skłonnościach. Doskonale znał zasady rządzące matematyką, był świetnym muzykiem, filozofem, a także malarzem. To właśnie ta umiejętność pozwoliła mu powołać do życia “Ostatnią Wieczerzę”. Obraz powstawał w latach 1495-1498, gdy Da Vinci mieszkał w mediolanie i ozdobił refektarz Kościoła Santa Marie della Grazie. Przedstawia Chrystusa wraz z jego apostołami podczas ich ostatniej wspólnej wieczerzy, zanim Jezus został pojmany i postawiony przed Piłatem.

Malowidło to ma dość burzliwą historię – przede wszystkim, mialo naprawdę sporo szczęścia podczas II wojny światowej. W 1943 roku Mediolan był bowiem jednym z najważniejszych celów ataków bombowych, a wiele zabytków zostało podczas nich zniszczonych – w tym słynna La Scala. Obraz jednak przetrwał, choć bomby spadły i na kościół Santa Marie della Grazie.

Podczas zwiedzania należy pamiętać, że obraz był wielokrotnie przemalowywany i konserwowany, przez co niewiele zostało już na nim farby oryginalnie nałożonej przez Da Vinci. Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku udało się jednak dotrzeć do oryginalnych fragmentów obrazu.

Jak kupić bilet?

Bilety dla zwiedzających “Ostatnią Wieczerzę” oferowane są zarówno online, jak i na miejscu. Pamiętać należy, że liczba wejściówek dla zwiedzających dostępnych przy kasach jest mocno ograniczona i dość trudno je uzyskać.  Jak zakupić wejściówki uprawniające do zobaczenia obrazu już na miejscu? Najlepszym wyjściem będzie przybycie wcześnie rano, gdy pula biletów jest największa. Najprawdopodobniej jednak i tak otrzymamy bilet na późniejszą godzinę.

Możliwy jest również zakup biletów online. W tym celu należy udać się na stronę firmy Vivaticket (jest to jedyna oficjalna strona oferująca bilety na “Ostatnią Wieczerzę”). Wolne terminy zaznaczone są kolorem zielonym. Zazwyczaj bilet zarezerwujemy z wyprzedzeniem aż 2-3 miesięcy; wcześniejsze terminy są bowiem zajęte.

Zwiedzanie odbywa się w tempie ekspresowym – każda grupa turystów, która uzyskała wejściówkę spędza we wnętrzu refektarza około 10-15 minut.

Gdzie znajduje się “Ostatnia Wieczerza”?

Bilet wstępu na Ostatnią Wieczerzę uprawnia do jednorazowego odwiedzenia obrazu, który znajduje się na ścianie refektarza kościoła Santa Marie Della Grace. Bez problemu dojdziemy tu spacerkiem ze stacji metra Conciliazione – zajmie nam to nie więcej, niż 5-7 minut. Stosunkowo blisko jest stąd również do stacji metra Sant’Ambroggio – dojście zajmie ok. 10 minut.