Bilety wstępu do One World Observatory – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla One World Observatory pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do One World Observatory – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do One World Observatory – Znajdź najniższą cenę

Od 34 €

Tiqets

34€

Get Your Guide

34€

Viator

34€

Klook

35€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

One World Observatory

One World Observatory to obecnie jedno z najpopularniejszych miejsc na mapie Nowego Jorku. Znajduje się on niemalże na samym szczycie One World Trade Center – jednego z najwyższych wieżowców miasta i następcy zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września wież World Trade Center. Z obserwatorium podziwiać można panoramę Nowego Jorku w 360 stopniach – widok nie jest bowiem w żaden sposób blokowany przez jakikolwiek obiekt. Sprawia to, że wizyta w One World Trade Center Observatory to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika pięknych widoków.

Dlaczego warto przyjechać?

One World Trade Center to najwyższy wieżowiec w całych Stanach Zjednoczonych. Razem z anteną mierzy bowiem 547 metrów, a bez anteny – 417. We wnętrzu budynku znajduje się aż 105 kondygnacji, ale samo obserwatorium znajduje się na setnym piętrze. Jest ono główną, a w zasadzie jedyną  atrakcją wieżowca. Na pozostałych piętrach mieszczą się głównie biura różnorakich firm, organizacji i instytucji. Samo jednak obserwatorium sprawia, że będąc w Nowym Jorku grzechem jest nie udać się do One World Observatory.

Zwiedzanie rozpoczyna się w podziemiach, gdzie wybudowano specjalną trasę prowadzącą do One World Observatory. Trasa ta pokryta jest sztucznymi skałami – dokładnie takimi samymi, na jakich oparty został Manhattan.  Następnie wchodzimy do windy, która w niecałą minutę zabierze nas na setne piętro, wprost do obserwatorium One World Observatory, Winda jest wyposażona w ekrany, na których prezentowane są informacje oraz ciekawostki dotyczące wieżowca, ale również całego miasta.

Tuż przed wejściem na teren obserwatorium wyświetlany jest krótki, około 3-minutowy filmik dotyczący historii miasta. W przystępny sposób przygotowuje on do właściwej części zwiedzania, czyli wejścia na taras.

One World Trade Center Observatory – jak kupić bilet?

Gorąco zachęcamy do zakupienia wejściówek przez internet. Bilety do One World Center dostępne online uprawniają bowiem do natychmiastowego wejścia na teren budynku o konkretnej godzinie. Nie ma potrzeby, by przez długi okres czasu stać w kolejce pod budynkiem.

Bilety wstępu do obserwatorium oferowane są w kilku różnych wersjach, lecz niezależnie od tego, na jaką się zdecydujemy, musimy pogodzić się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu dolarów. Oczywiście, osoby niepełnoletnie, jak i seniorzy mogą uzyskać bilety o delikatnie obniżonej cenie. Zapewniamy jednak, że widok, jaki rozciąga się z tarasu widokowego One World Observatory jest warty każdych pieniędzy, niezależnie od tego, jak drogie czy tanie są wejściówki.

Godziny otwarcia, adres

One World Trade center, a wraz z nim obserwatorium One World Observatory znajduje się pod adresem 285 Fulton St, New York, New York 10007. Zwiedzanie możliwe jest codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 09:00 do 22:00 czasu polskiego.