Bilety wstępu do Muzeum Prado – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Muzeum Prado pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Muzeum Prado – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Muzeum Prado – Znajdź najniższą cenę

Od 15 €

Tiqets

15€

Get Your Guide

19€

Viator

-

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Muzeum Prado

Muzeum Prado to jedna z najważniejszych atrakcji na mapie całej Hiszpanii – zwłaszcza dla podróżnych uwielbiających sztukę. Znajduje się tu przeogromna kolekcja obrazów autorstwa uznanych twórców, a samo muzeum od kilkunastu lat jest jednym z najczęściej zwiedzanych obiektów tego typu na świecie. Muzeum Prado posiada obrazy autorów reprezentujących wiele różnych stylów, pochodzących z wielu różnych krajów. Samo w sobie powinno to być zachętą do jego odwiedzenia.

Co warto zobaczyć w Muzeum Prado?

Muzeum Prado oferuje możliwość ujrzenia na własne oczy obrazów  stworzonych przez najważniejszych twórców w historii. Kogo konkretnie? Otóż zobaczyć tutaj możemy dzieła takich artystów, jak Velazques, Hieronim Bosch, El Greco czy nawet Rafael Santi. Dzieła znajdujące się w Muzeum Prado reprezentują wiele różnych szkół renesansowego malarstwa. Znajdziemy tu przykłady ówczesnej sztuki niemieckiej, flamandzkie, włoskiej, czy rzecz jasna Hiszpańskiej.

Warto zatrzymać się przy samym wejściu do budynku, aby przyjrzeć się z bliska pomnikom Velazqueza czy Goyi. Mimo sporej ilości lat na karku nadal zachowane są one w dobrym stanie, a przedstawiają przecież najwspanialszych malarzy w historii Europy.

Obrazy nie są wcale jedyną atrakcją, jaka czeka na zwiedzających w Muzeum Prado. Znajduje się tu bowiem ponad 1000 rzeźb, blisko 5.000 miedziorytów i ponad 8.000 rycin. Taka ilość eksponatów sprawia, że zobaczenie ich wszystkich jednego dnia jest w praktyce niemożliwe. Dlatego właśnie osoby chcące zwiedzić muzeum Prado w całej okazałości często wykupują po dwa bilety na zwiedzanie od osoby, lub po prostu przybywają w kolejnym terminie.

Muzeum Prado – bilety

Bilety do muzeum Prado dostępne są w kilku różnych wariantach cenowych. Rodzice dzieci oraz młodzieży do 18-go roku życia na pewno się ucieszą – osoby niepełnoletnie bilet wstępu do Prado otrzymają bowiem za darmo. Jest to zatem dobra okazja, by do Muzeum Prado wybrać się całą rodziną, albo z przyjaciółmi.

Pozostałe osoby mogą skorzystać z dwóch rodzajów biletów do Prado. Dostępne są dwa rodzaje biletu przeznaczone dla osoby dorosłej – klasyczny (tradycyjny), oraz ulgowy. Z tego pierwszego skorzysta większość turystów odwiedzających Muzeum prado. Z kolei ulgowy bilet do Prado przeznaczony jest przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, a także seniorów.

Prado – adres i godziny zwiedzania

Muzeum prado znajduje się w Hiszpanii, a konkretnie – w Madrycie, pod adresem Calle de Ruiz de Alarcón, 23, 28014. Muzeum czynne jest codziennie, od godziny 10:00 do 20:00. Warto jednak wiedzieć, że wniedzielę i święta godziny otwarcia są nieco krótsze – od 10:00 do 19:00. Ponadto Muzeum Prado jest nieczynne 1 stycznia, 1 maja oraz 25 grudnia.