Bilety wstępu do Muzeum 11 Września – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Muzeum 11 Września pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Muzeum 11 Września – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Muzeum 11 Września – Znajdź najniższą cenę

Od 23 €

Tiqets

23€

Get Your Guide

23€

Viator

23€

Klook

23€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Muzeum 11 Września

Muzea czy skanseny nie zawsze muszą dotyczyć przyjemnych wydarzeń, a ich zwiedzanie nie zawsze ma być po prostu przyjemne. Istnieją muzea z misją, poruszające trudne i ciężkie tematy, wymagające od zwiedzającego zachowania pełni powagi i kultury osobistej, zrozumienia poruszanego tematu. Jednym z takich muzeów jest znajdujące się w Nowym Jorku Muzemu 11 Września. Poświęcone ono jest ofiarom jednego z największych ataków terrorystycznych w historii – zamachów dokonanych na wieże World Trade center 11 września 2001 roku.

Muzeum 11 Września

Muzeum zamachów z 11 września zostało oddane do dyspozycji zwiedzających 11 września 2011 roku – a więc w ich dziesiątą rocznicę. Zniszczonych wież postanowiono nie odbudowywać, a w miejscu, gdzie stały zostawiono dwa baseny zwane “zwierciadłami nieobecności”. Muzeum znajduje się między nimi,

Stała wystawa muzeum składa się przede wszystkim z fotografii, dowodów i nagrań dokumentujących zamachy z 11 września.  Odwiedzając muzeum mamy wrażenie nawiązania bezpośredniej relacji z osobami, które straciły w nich swoje życie oraz ich rodzinami. Zobaczyć można między innymi samochód strażacki, który brał udział w gaszeniu pożarów budynków WTC.

Ekspozycja muzeum to 23 tysiące fotografii, 10 tysięcy artefaktów i 500 godzin materiałów wideo. Zobaczyć można wiele osobistych rzeczy należących do ofiar zamachów z 11 września 2001 roku. Uwagę przyciąga również około 11-metrowa belka znana jako Last Collumn. Pozostali przy życiu pracownicy wież, ratownicy i przechodnie udekorowali ją zdjęciami ofiar, inskrypcjami oraz ogłoszeniami. Znajdują się tu również części kadłuba samolotu American Airlines – tego samego, który został wykorzystany do przeprowadzenia ataku.

Bilety do Muzeum 11 Września

Bilety zakupić można online lub na miejscu. Jeśli zamierzamy pojawić się w grupie większej niż 20 osób, bilety musimy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, Przed wejściem należy poddać się kontroli bezpieczeństwa.

,Przygotowano kilka różnych rodzajów biletów.. Jeśli wcześniej zakupiliśmy kartę New York City Pass, od kwietnia do września możemy wejść na teren muzeum zupełnie za darmo. Na zniżki na bilety mogą liczyć osoby niepełnoletnie. W cenę biletu włączono również kilka usług dodatkowych, jak np. szatnia – warto z niej skorzystać przed rozpoczęciem zwiedzania).

Dodatkowo, oprócz biletu, zamówić możemy również przewodnika. Jest to dobra opcja, jeśli chcemy głębiej zapoznać się z tematem.

Godziny otwarcia muzeum 11 Września

Muzeum czynne jest przez cały tydzień. Wejść na jego teren  od niedzieli do czwartku możemy  w godzinach 9:00 – 20:00, a w piątki i soboty do godziny 21:00. Dotrzeć do muzeum najłatwiej jest metrem – tuż obok samego muzeum znajduje się stacja. Dojście z niej do celu zajmuje w większości przypadków zaledwie kilka chwil.