Bilety wstępu do Muzeów Watykańskich – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Muzeów Watykańskich pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Muzeów Watykańskich – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Muzeów Watykańskich – Znajdź najniższą cenę

Od 24 €

Tiqets

24€

Klook

28€

Viator

29€

Get Your Guide

35€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Muzeów Watykańskich

Wybierając się na zwiedzanie do Rzymu, błędem będzie nie zahaczyć o graniczące z nim miasto-państwo: Watykan. Główną atrakcją są tam Muzea Watykańskie, które warto zwiedzić przynajmniej raz – jeśli nawet nie z powodów religijnych, to po to, aby zapoznać się z dużą częścią europejskiej kultury i sztuki.

O czym pamiętać wybierając się do muzeów watykańskich?

Przede wszystkim – jako, iż muzea watykańskie zarządzane są przez władze religijne, należy pamiętać o  konieczności zastosowania się do odpowiedniego kodeksu ubioru. Dotyczy to przede wszystkim pań, którym nie wolno podczas zwiedzania muzeów watykańskich mieć na sobie krótkich spódniczek,  koszulek odsłaniających ramiona i pępek czy innego rodzaju strojów, jakie administracja uważa za wyzywające.

Zakazany jest także ubiór typowo plażowy, krótkie spodenki – dozwolona jest natomiast koszulka typu T-shirt. Na tereny muzeów watykańskich nie wolno również wnosić napojów alkoholowych.

Ciekawostki o muzeach watykańskich

Muzea Watykańskie to tak naprawdę kompleks wielu różnych budynków, ogrodów i pawilonów. Pierwotnie założone zostało na przełomie XVI i XVII wieku przez dwóch papieży – Klemensa XIV i Piusa VI. Od tamtej pory pielęgnowane jest przez kolejnych papieży, z których każdy dodał coś od siebie do imponującej kolekcji rzeźb, obrazów i innych dzieł sztuki tam się znajdujących.

Najsłynniejszą częścią muzeum jest Kaplica Sykstyńska. Niemalże równie imponujące jest muzeum egipskie, założone w 1839 roku przez Grzegorza VI. Składa się ono z 9 pomieszczeń pełnych eksponatów związanych ze starożytnym Egiptem.

W sumie muzeum zawiera prawie 70 tyś. eksponatów, z których zazwyczaj jedynie ok .20 tyś, eksponowanych jest jednorazowo  na wystawie.

Bilety muzea watykańskie

Kupić bilety do muzeum watykańskiego możemy w trzech różnych wersjach – normalnej, ulgowej oraz dla grup szkolnych.

Bilet ulgowy należy się przede wszystkim duchownym katolickim (po okazaniu kościelnego dokumentu tożsamości), a także studentom (zarówno indywidualnie, jak i przybywających w grupach). Bilet ulgowy do muzeum watykańskiego otrzymają także grupy pielgrzymkowe, oraz grupy szkolne – dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich przewidziana jest dodatkowa zniżka.

Niektóre osoby mogą również zwiedzić muzeum watykańskie zupełnie za darmo. Są to inwalidzi kategorii I, dzieci do 6-go roku życia oraz wszyscy ci, którzy odwiedzą je 27 września, czyli w Światowy Dzień Muzeów.

Gdzie jest muzeum watykańskie?

Muzeum Watykańskie znajduje się pod adresem Viale Vaticano 102, 00165 Rzym (Włochy).

Zwiedzanie jest możliwe codziennie, choć niemal zawsze należy liczyć się z możliwością wystąpienia dość długich kolejek  Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty od 09:00 do 18:00, a także w ostatnią niedzielę miesiąca od 09:00 do 14:00. W każdy piątek w okresie od 17 kwietnia do 30 października organizowane jest nocne zwiedzanie muzeum – od 19:00 do 23:00.