Bilety wstępu do Koloseum – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Koloseum pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Koloseum – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Koloseum – Znajdź najniższą cenę

Od 17 €

Viator

17€

Tiqets

24€

Klook

30€

Get Your Guide

38€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Koloseum

Jedną z najważniejszych atrakcji Włoch jest niewątpliwie rzymskie Koloseum. Jest to atrakcja mniej więcej tej skali, co Wieża Eiffla dla Paryża i Francji. Co miesiąc przewijają się tędy dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy turystów. Wewnątrz można wejść na antyczne trybuny, na których nadal czuć klimat panujący kilka tysięcy lat temu podczas starć gladiatorów. Bilety zakupić można online albo na miejscu.

Kilka słów o rzymskim koloseum

Koloseum, czyli amfiteatr Flawiuszów powstało w 80 roku naszej ery, a wybudowano je w celu zapewnienia niezbędnej rozrywki ludziom. W latach swojej świetności było doprawdy niesamowitą konstrukcją, mogącą pomieścić nawet do 70 tysięcy osób. Obecnie, blisko dwa tysiące lat później czas obchodzi się z nim jednak w sposób nieubłagany, co powoduje, że bezpiecznie przebywać w nim jednocześnie może maksymalnie 3 tysiące osób.

W czasach rzymskich piętra były nie tylko piętrami, ale i specjalnymi strefami przeznaczonymi dla konkretnych grup społecznych czy płci. Wykonawcy niektórych zawodów – na przykład grabarze – nie mieli w ogóle możliwości wejścia na teren Koloseum.

Obiekt miał również symbolizować potęgę militarną Rzymu, a jego nazwa odnosi się do stojącego niegdyś tuż obok olbrzymiego, blisko 50-metrowego posągu Nerona.

Bilety do Koloseum

Bilety do koloseum można kupić na miejscu, albo przez internet. Każdorazowo należy jednak liczyć się ze sporymi kolejkami chętnych, związanymi z tym, że ilość osób mogących codziennie odwiedzić Koloseum jest mocno ograniczona.

Podstawowy bilet do koloseum uprawnia do jednego wejścia na jego teren, a także do jednego wejścia na teren Forum Romanum – wzgórze Palatyn. Teoretycznie zwiedzający mają 45 minut na zwiedzenie całego obiektu, lecz w praktyce raczej nie są z tego czasu rozliczani Bilet ważny jest przez 24 godziny od czasu zakupu.

Bilet A.R.T, czyli zredukowany bilet popołudniowy uprawnia z kolei do wejścia na dolną kondygnację Koloseum, a także na teren wzgórza Palatyn. Posiadając taki bilet możemy z niego skorzystać dopiero po godzinie 14:00.

Najdroższy bilet, czyli bilet rozszerzony do Koloseum ważny jest przez dwa dni od daty zakupu. Uprawnia on do wejścia nie tylko na teren całego kompleksu Koloseum, a także Forum Romanum, ale również wielu dodatkowych atrakcji. Zwiedzić z nim możemy również Dom Augusta czy kościół Santa Maria Antiqua.

Położenie Koloseum

Koloseum znajduje się na Piazza del Colosseo 1, rzecz jasna w Rzymie. Dojechać tu można linią B rzymskiego metra, tramwajem numer 3 oraz kilkoma różnymi autobusami. Otwarte jest całorocznie, choć godziny otwarcia różnią się dość znacząco praktycznie z miesiąca na miesiąc. W sezonie, czyli od ostatniej niedzieli marca do końca sierpnia zwiedzanie możliwe jest w godzinach 08:30 – 19:15