Bilety wstępu do Katedry w Mediolanie – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Katedry w Mediolanie pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Katedry w Mediolanie – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Katedry w Mediolanie – Znajdź najniższą cenę

Od 18 €

Tiqets

18€

Viator

19€

Get Your Guide

28€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Katedry w Mediolanie

Katedra w Mediolanie to prawdopodobnie największy gotycki kościół na świecie. Powodów, by go zobaczyć jest naprawdę bardzo wiele, a tylko jednym z nich są naprawdę niedrogie bilety. Przede wszystkim jednak jest to kawał historii europejskiej cywilizacji, a we wnętrzu znajdują się zabytki sprzed kilkuset lat, które po dziś dzień robią kolosalne wrażenie.

Krótka historia Katedry w Mediolanie

Pierwsza świątynia, czyli Bazylika Świętej Tekli stanęła w tym miejscu już w czwartym wieku naszej ery. Trochę po niej powstała również katedra Świętej Marii. Oba te obiekty były bardzo często niszczone.

Katedra w obecnym kształcie powstała w roku 1386, kiedy biskup Antonio da Saluzzo uznał, że poprzednio wybudowane świątynie nie spełniają już potrzeb mieszkańców miasta. W celu stworzenia jak największej przestrzeni pod budowę zburzono między innymi jego własny pałac.

Katedra w Mediolanie gościła wielu władców – królów, carów, książąt – Napoleon Bonaparte swego czasu dokonał w niej swojej koronacji. Pomimo swojej dotychczasowo burzliwej historii, Katedra w Mediolanie przetrwała II wojnę światową w całkiem dobrym stanie. Niestety jednak, pod koniec XX wieku stan techniczny budynku zaczął pozostawiać wiele do życzenia, dlatego też zdecydowano się na gruntowny remont, który pochłonął kilka milionów euro.

Bilety wstępu do katedry

Najtańszy bilet do Katedry w Mediolanie kosztuje zaledwie 3 Euro, ale pozwala na zwiedzenie jedynie muzeum katedralnego. Jeśli w planach mamy wejście do podziemi, czy na dach katedry – będziemy musieli nieco dopłacić do odpowiedniego biletu wstępu. Bilet do katedry można również zakupić grupowo, co pozwoli zaoszczędzić na jego cenie. Dzięki droższym biletom zwiedzić możemy nie tylko muzeum katedralne, ale i zobaczyć wiele innych fascynujących zabytków, takich jak witraże, posąg Świętego Batłomieja czy figurka La Madonna. Przed wejściem do Katedry kupimy bilety w znajdującej się w pobliżu kasie.

Różne części katedry mają różne godziny otwarcia. Sama katedra czynna jest codziennie od 8:00 do 19:00. Bilety na taras i do strefy archeologicznej realizować można z kolei od 9:00 do 19:00. Z kolei krypta wewnątrz katedry otwarta jest w godzinach od 11:00 do 17:30 w dni powszednie, 11:00 do 17:00 w soboty i od 13:30 do 15:30 w niedziele.

Gdzie jest katedra w Mediolanie?

Formalnie rzecz biorąc, Katedra w Mediolanie znajduje się pod adresem Piazza del Duomo, 20122 Milano MI.

Pod sam gmach katedry nie da dojechać się samochodem, lecz przy Piazza del Fontana znajduje się stosunkowo pojemny parking. Odległość z Piazza del Fontana do Piazza del Duomo wynosi około 500 metrów, dlatego należy przygotować się na krótką wędrówkę przez centrum miasta.