Bilety wstępu do Europe park – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Europe park pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Europe park – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Europe park – Znajdź najniższą cenę

Tiqets

-

Get Your Guide

-

Viator

-

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Europa-Park

Europa Park jest zdecydowanie największym parkiem rozrywki na terytorium Niemiec, Jest to również drugi pod względem wielkości park rozrywki na terytorium Europy – większy jest jedynie Disney world w Paryżu. Europe Park został otwarty już w roku 1975, a jedną z jego największych zalet jest fakt, że co roku przybywa w nim kolejnych atrakcji. Dzięki temu każdego roku zwiedzanie jest nieco inne, za każdym razem zaskoczeni zostaniemy jakimś nowym rozwiązaniem, Dlaczego konkretnie warto przyjechać z całą rodziną do Europa Park?

Co warto zobaczyć w Europa Park?

Park rozrywki, jaki dziś omawiamy, podzielono na 18 stref. Każda z nich inspirowana jest innym państwem europejskim – stąd właśnie nazwa parku. Ich wygląd uzależniony jest jednak również od pór roku. W okresie zimowym, dla przykładu, Europa Park zmienia się w baśniową krainę pełną migoczących światełek i bożonarodzeniowych dekoracji.  Jego pełna powierzchnia to blisko 100 ha terenów zielonych i szalonych atrakcji.

A skoro już o atrakcjach mowa – które są najlepsze? Ciężko stwierdzić, lecz z pewnością warto zwrócić uwagę na 13 Rollercoasterów oferowanych przez Europa Park – w tym znajdujący się na terenie Strefy Francuskiej Silver Star. Rollercoaster ten może bowiem osiągnąć prędkość nawet 130 km/h i mierzy aż 73 metry wysokości. Nowoczesnym hitem stają się również rollercoastery VR.

Oprócz rollercoasterów znajdziemy tu również 9 wodnych przejażdżek, dziesiątki karuzel o bardzo nietypowych konstrukcjach, czy balony oraz gondole. Tradycyjnie nie zabrakło również masy bajkowych postaci, co z pewnością ucieszy najmłodszych zwiedzających Europa Park.

Europa Park – bilety

Bilet wstępu uprawnia do skorzystania z niemal wszystkich atrakcji Europa Park, oprócz gier wideo, animacji pay-to-view oraz imprez okolicznościowych. Najwygodniej będzie kupić bilet za pomocą internetu.

Podstawową formą biletu jest tu wejściówka Europa Park 1 Day, która uprawnia do wstępu na teren parku i korzystanie z jego atrakcji przez jeden dzień. Można ją wykorzystać w dowolnym dniu  w sezonie letnim. Dzieci do lat 4, osoby niewidome, a także inwalidzi poruszający się na wózkach mają zapewniony darmowy bilet do Europa Park. W dniu wizyty można wielokrotnie wchodzić i wychodzić z terenu parku Europa Park – bilet jest wielorazowego użytku.

Bilety do Europa Park dostępne są, rzecz jasna, w kasach. Można je jednak również zamówić online – choć niestety nie zawsze pozwala to uniknąć kolejek.

Europa park – adres, godziny otwarcia, jak dojechać

Formalny adres parku to Europa-Park-Straße 2, 77977 Rust, Niemcy. Jest on czynny codziennie,w  godzinach 8:00 – 19:00. Najłatwiej dojechać autobusem. Najbliższa stacja znajduje się w odległym o 4 kilometry Ringsheim.  Stamtąd można dotrzeć do bramy parku autobusem nr. 7231