Bilety wstępu do Burdż Chalifa – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Burdż Chalifa pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Burdż Chalifa – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Burdż Chalifa – Znajdź najniższą cenę

Od 24 €

Klook

24€

Tiqets

34€

Get Your Guide

34€

Viator

40€

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Burdż Chalifa

Burj Khalifa to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych budynków na świecie – jest to bowiem najwyższy tego świata wieżowiec. Jest to również jedna z największych atrakcji Dubaju – miasta pięknego i wartego zobaczenia samego w sobie. Jego budowa okazała się niezwykle kosztowna –  wyniosła bowiem prawie 2 miliardy dolarów. Budynek ten został oddany do zwiedzania w roku 2009 i od tego czasu stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc turystyki premium na świecie. Oto – w dużym skrócie – kilka faktów dotyczących Burj Khalifa.

Czym przyciąga Burj Khalifa?

Burj Khalifa to nie tylko najwyższy budynek na świecie, ale również budynek posiadający (prawdopodobnie) najszybszą windę świata. Wjazd na 124 piętro, czyli na wysokość prawie 500 metrów zajmuje niecałą minutę. Podróżnicy jednak nie odczuwają zasadniczo żadnych różnic w porównaniu z tradycyjnymi windami). Podczas podróży zaprezentowane nam będą klimatyczne iluminacje i pokazy świateł, a także nieco danych o budynku.

Prawdziwą atrakcją Burj Khalify są jednak dwa tarasy obserwacyjne. Niższy, o nieco mylącej nazwie “At the Top: znajduje się na 124 piętrze. Rozciąga się z niego fenomenalna panorama Dubaju, zatoki Arabskiej, a także rozciągającej się dalej pustyni. Warto wybrać się tu szczególnie w trakcie zachodu słońca, koniecznie zabierając ze sobą lunetę i aparat fotograficzny.  Wyżej zaś, na 148 piętrze znajduje się jeszcze jeden taras widokowy.

Oczywiście, Burj Khalifa oferuje również całe mnóstwo pomniejszych atrakcji. We wnętrzu znajdziemy również basen, hotel, kilka sklepów z pamiątkami, czy restauracje. Zdecydowanie jest więc co zwiedzać.

Burj Khalifa – bilety

To, jaki bilet na zwiedzanie Burj Khaliffa powinniśmy kupić zależy przede wszystkim od tego, na które piętro chcielibyśmy wjechać. Bilety na pierwszy taras widokowy, czyli położony na 124 piętrze At The Top kosztują minimalnie 150 złotych od osoby. W godzinach szczytu cena biletu może być jednak większa.

Z jeszcze większym wydatkiem muszą liczyć się osoby, które chcą dostać się na najwyższe piętro Burj Khalifa – Bilet uprawniający do zobaczenia tarasu widokowego At The Top Sky kosztować może nawet… 500 złotych.

Nie ma co udawać – bilety na Burj Khalifa są naprawdę drogie i nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Ale masa atrakcji dodatkowych w budynku, a także sam widok z jego szczytu na rozciągający się poniżej Dubaj są, naszym zdaniem, warte tego, by na taki wydatek pozwolić sobie chociaż raz w życiu. Wejściówki należy kupować online, z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem.

Godziny otwarcia Burj Khalifa

Sam budynek otwarty jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Najlepiej jednak udać się do Burj Khalifa między październikiem a majem. Dlaczego? Ponieważ widoczność jest w tym czasie najlepsza, a co za tym idzie, nasze wrażenia z wycieczki na taras widokowy będą zdecydowanie lepsze, niż w pozostałych miesiącach.