Bilety wstępu do Berlińskiej Wieży Telewizyjnej – Znajdź najniższą cenę

Porównaj ceny dla Berlińskiej Wieży Telewizyjnej pomiędzy wiodącymi na świecie dostawcami biletów. Znajdź najniższe ceny biletów i omiń długie kolejki

Bilety wstępu do Berlińskiej Wieży Telewizyjnej – Znajdź najniższą cenę

Bilety wstępu do Berlińskiej Wieży Telewizyjnej – Znajdź najniższą cenę

Od 22 €

Tiqets

22€

Get Your Guide

-

Viator

-

  • Ceny są gromadzone od zewnętrznych dostawców biletów i mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Ceny biletów mogą ulegać zmianie od czasu do czasu.
  • Możliwe są różnice w typach biletów pomiędzy indywidualnymi dostawcami.
  • Witryna Poodle-Travel nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność ani jakość świadczonych usług. Odpowiedzialność za zakup biletów spoczywa wyłącznie na użytkowniku wraz z dostawcami biletów.

Berlińskiej Wieży Telewizyjnej

Berlińska wieża telewizyjna jest jednocześnie najwyższą budowlą w całych Niemczech. Liczy sobie 365 metrów wysokości, a jej największą atrakcją jest charakterystyczna, srebrna kula znajdująca się prawie na samym szczycie. Choć wieża pomijana jest szczególnie przez osoby z lękiem wysokości, czy klaustrofobią, naszym zdaniem naprawdę warto przełamać strach i wdrapać się do kuli. Wieżę corocznie odwiedza blisko półtora miliona osób – co ich tutaj przyciąga?

Zabytkowa wieża telewizyjna w Berlinie – zwiedzanie

Jak wcześniej wspominaliśmy, główną atrakcją wieży jest znajdująca się wysoko, srebrna kula. Składa się ona z siedmiu poziomów, z czego jednakowoż jedynie dwa zostały udostępnione do publicznego zwiedzania. Nie znaczy to jednak wcale, że wieży nie warto odwiedzić – wręcz przeciwnie. Znajduje się tu bowiem – między innymi – fantastyczny taras widokowy, z ktorego widoczność przy dobrej pogodzie sięga nawet 35-40 kilometrów.

Warto także wspomnieć o restauracji Sphere, będącej jedną z wizytówek zabytkowej wieży w Berlinie. Znajduje się ona na wysokości 207 metrów, a stoliki i krzesła zostały przymocowane do specjalnej, obracającej się platformy. Pełny obrót 360 stopni wykonuje ona w niecałą godzinę.

Znajdując się na tarasie widokowym, warto również spojrzeć w dół – poniżej znajdują się bowiem wybudowane w roku 1973 zabytkowe pawilony. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby dla osoby patrzącej z góry przypominały szykującą się do odlotu rakietę.  Znajduje się w nich kawiarnia oraz restauracja, a także niewielkie muzeum. Również je warto zobaczyć, wybierając się na wieżę telewizyjną w Berlinie,

Wieża telewizyjna w Berlinie – bilety wstępu

Bilety wstępu do wieży telewizyjnej w Berlinie można zakupić na miejscu, albo w internecie. Przy wejściu znajduje się kasa, stoją również terminale,w których za pomocą karty kredytowej można dokonać zakupu biletów. Bilety do wieży telewizyjnej w Berlinie sprzedawane są na określoną godzinę – należy więc pilnować zegarka, gdyż jeśli ją przegapimy, bilet przepada.

Bilety wstępu na wieżę w Berlinie oferowane są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz studentów. Ci drudzy mogą liczyć na dodatkowe zniżki przy ich zakupie. Dzieci poniżej trzeciego roku życia – rzecz jasna, w towarzystwie rodziców, mogą otrzymać bilety bezpłatnie.

Wieża telewizyjna w Berlinie – adres i godziny otwarcia

Wieża telewizyjna w Berlinie znajduje się pod dźwięcznie brzmiącym adresem Panoramastraße 1A, 10178. Warto wiedzieć, że wieżę telewizyjną zwiedzać można nawet w nocy, co zapewnia dodatkowe doznania wizualne. Jej godziny otwarcia od marca do października to 09:00 – 00:00 (codziennie), natomiast od listopada do lutego – 10:00 do 00:00 (również codziennie). Polecamy skorzystanie z możliwości wieczornego zwiedzania – widok na Berlin jest doprawdy niezwykły.